5 hodnotení

Prenosný generátor ozónu na čistenie vzduchu, 230V, 3,5g/hod.

Elektrický generátor ozónu O3 pracujúci na princípe vysokonapäťového elektrického výboja, pri ktorom sa vytvára ozón z kyslíka obsiahnutého v okolitom vzduchu. 

 

Objednací kód / Parameter

Množstvo generovaného ozónu

Príkon

Dezinfekčná plocha / priestor

DD-MOL-401

3,5 g/hod.

50 W

50 m3

Na dotaz
Kód: DD-MOL-401
288 € 240 € bez DPH
Kategória: Generátory ozónu
Záruka: 2 roky
Príkon: 50 W
Výkon ozónu: 3,5 g/hod.
Dezinfekčná plocha: 50 m3
Hmotnosť: 2 kg
Rozmer (ŠxVxH): 22x16x20 cm

Elektrický generátor ozónu O3 pracujúci na princípe vysokonapäťového elektrického výboja, pri ktorom sa vytvára ozón z kyslíka obsiahnutého v okolitom vzduchu. Zabudovaný ventilátor zabezpečuje nasávanie okolitého vzduchu, jeho usmernenie na aktívne keramické platne s elektródami kde sa ozón vytvára a následné vyfukovanie vzduchu obohateného o molekuly ozónu do prostredia.

Ozón svojim oxidačným potenciálom pôsobí okamžite na vírusy, baktérie a iné patogény ako aj na iné organické látky (zápachy, cigaretový dym, formaldehyd, ...) a spôsobuje ich rýchly a bezpečný rozklad a tým dezinfikuje a čistí nielen ovzdušie ale aj povrchy v ošetrovanom priestore.

Prevádzka generátora je tichá.

Vzhľadom na toxicitu ozónu vo vyššej koncentrácii na ľudí je možné zariadenie používať len v uzavretých priestoroch bez prítomnosti ľudí a zvierat. Za týmto účelom má zariadenie zabudovaný manuálny časovač v rozsahu 0 až 120 minút a voľba „trvalá prevádzka“.

Po ukončení dezinfekcie priestoru je nutné ponechať priestor bez prístupu ľudí a zvierat ešte 30 – 60 minút pokým sa vytvorený ozón prirodzenou cestou nerozloží na kyslík O2 (tento čas je závislý od teploty, vlhkosti, znečistenia prostredia a ďalších faktorov) a následne riadne vyvetrať.

Súčasťou generátora je časovač s nastavením v rozsahu 10 – 120 minút a nepretržitá prevádzka.

 

Príklady použitia:

  • domácnosti: obytné miestnosti, kuchyne, chladničky, kúpeľne, garáže, ...
  • motorové vozidlá a ich klimatizačné systémy
  • kaviarne, reštaurácie ...
  • predajne
  • lekárske ambulancie
  • kancelárie, zasadačky, toalety, kuchynky ...
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: