UV sterilizátory

UV sterilizátor slúži na účinnú a rýchlu dezinfekciu, resp. sterilizáciu pôsobením ultrafialového žiarenia. UV žiarenie pri dostatočnej intenzite a čase pôsobenia ničí mikroorganizmy (vírusy, baktérie, huby, plesne...) s účinnosťou až 99,9%. Najúčinnejším je UV žiarenie typu UVC s vlnovou dĺžkou 100 - 280 nm (najsilnejšie germicídne účinky má ultrafialové žiarenie s vlnovou dĺžkou 254 nm), ktoré porušuje a ničí ribonukleové kyseliny, ktoré sú v bunkách nosičom informácií. Dochádza k zmenám v plazme buniek aj v ich jadre. Delenie buniek je spomalené a pri určitej dávke UV žiarenia sa úplne zastaví. V niektorých prípadoch sa využíva tiež kombinované pôsobenie UV žiarenia a ozónu, ktorý sa vytvára pri použití širokopásmového UV žiarenia najmä v oblasti 185 nm.

Nami ponúkané UV sterilizátory sú určené na sterilizáciu drobných predmetov ako nástroje, mobilné telefóny, okuliare a ďalšie predmety osobnej potreby.

UV sterilizátory sú dostupné buď na elektrické napájanie 230 V alebo malé prenosné sterilizátory na 5 V DC prostredníctvom USB portu.

UVC žiarenie je škodlivé a má negatívny účinok na živé organizmy aj rastliny. I malá dávka ožiarenia môže pri zasiahnutí oka vyvolať zápal spojiviek a pri vyšších dávkach i ťažko poškodiť zrak.

DD MOL 504
Novinka
ZADARMOZADARMO
1 665,83 € bez DPH
1 999 €
DD-MOL-504
Dezinfikator 01
Akcia
49 € –40 %
24,50 € bez DPH
29,40 €
DD-MOL-501
4 položiek celkom