UV sterilizátory

UV sterilizátor slúži na účinnú a rýchlu dezinfekciu, resp. sterilizáciu pôsobením ultrafialového žiarenia. UV žiarenie pri dostatočnej intenzite a čase pôsobenia ničí mikroorganizmy (vírusy, baktérie, huby, plesne...) s účinnosťou až 99,9%. Najúčinnejším je UV žiarenie typu UVC s vlnovou dĺžkou 100 - 280 nm (najsilnejšie germicídne účinky má ultrafialové žiarenie s vlnovou dĺžkou 254 nm), ktoré porušuje a ničí ribonukleové kyseliny, ktoré sú v bunkách nosičom informácií. Dochádza k zmenám v plazme buniek aj v ich jadre. Delenie buniek je spomalené a pri určitej dávke UV žiarenia sa úplne zastaví. V niektorých prípadoch sa využíva tiež kombinované pôsobenie UV žiarenia a ozónu, ktorý sa vytvára pri použití širokopásmového UV žiarenia najmä v oblasti 185 nm.

Nami ponúkané UV sterilizátory sú určené na sterilizáciu drobných predmetov ako nástroje, mobilné telefóny, okuliare a ďalšie predmety osobnej potreby.

UV sterilizátory sú dostupné buď na elektrické napájanie 230 V alebo malé prenosné sterilizátory na 5 V DC prostredníctvom USB portu.

UVC žiarenie je škodlivé a má negatívny účinok na živé organizmy aj rastliny. I malá dávka ožiarenia môže pri zasiahnutí oka vyvolať zápal spojiviek a pri vyšších dávkach i ťažko poškodiť zrak.

DD MOL 504
Novinka
ZADARMOZADARMO
1 665,83 € bez DPH
1 999 €
DD-MOL-504
Dezinfikator 01
Akcia
49 € –40 %
24,50 € bez DPH
29,40 €
DD-MOL-501
4 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie