Dopravné spoločnosti a servis dopravných prostriedkov

Riešenia vhodné pre:

  • MHD (autobusy, električky, trolejbusy)
  • medzimestské autobusy
  • diaľkové spoje
  • vlaky
  • nákladná doprava
  • autoservisy
  • depá dopravných prostriedkov, vozových parkov
  • ...

Nosnou oblasťou dezinfekcie pre verejnú dopravu sú zahmlievače dezinfekčným prostriedkom, slúžiace prednostne na preventívnu dezinfekciu vnútorných priestorov dopravných prostriedkov pred ich nasadením na dopravnú trasu.

Pre tento účel ponúkame elektrické a batériové zahmlievače, ktoré dezinfikujú priestor tzv. studenou hmlou dezinfekčného roztoku – jemným aerosólom, ktorý ľahko prenikne aj do oblastí nedostupných iným spôsobom dezinfekcie (mechanické natieranie dezinfekčného roztoku, postrekovanie dezinfekčným roztokom). Navyše aplikácia dezinfekcie zahmlievačom má popri vysokej účinnosti aj vysokú efektivitu práce.

 

 

davkovac-dezinfekcie-pre-mhd

 

davkovac-dezinfekcie-do-autoservisu-na-pult

 

 

Efektívnym spôsobom dezinfekcie uzavretého priestoru je aplikácia ozónu. Pre tento účel ponúkame elektrické prenosné generátory ozónu. Ozón sa ako plyn dostane skutočne všade a vďaka silnému oxidačnému účinku spoľahlivo likviduje baktérie, vírusy a ostatné patogény. Zároveň odstraňuje pachy. Po aplikácii ozónu je nutné ponechať ošetrovaný priestor bez prítomnosti a ľudí a zvierat určitú dobu (30 – 60 minút), pokiaľ sa ozón prirodzenou cestou nerozpadne na bežný kyslík a následne riadne vyvetrať. 

Popri dezinfekcii vnútorného priestoru vozidla je dôležitá aj priebežná dezinfekcia rúk cestujúcich po ich nastúpení do vozidla, za týmto účelom je k dispozícií bezdotykový automatický dávkovač dezinfekčného roztoku určený pre inštaláciu na tyče priemeru 30 až 35 mm používané v dopravných prostriedkoch.

Tiež je vhodné použitie dávkovačov dezinfekcie na ruky v stojanovom prevedení v čakárňach, v priestoroch predaja cestovných lístkov, na toaletách, úschovni batožiny a ostatných obslužných priestoroch staníc, v pracovných priestoroch servisných dielní a pod.

 

 

 

Stiahnite si:

Odporúčaný postup dezinfekcie dopravných prostriedkov.pdf (veľkosť 405 kB)

 

CTA-kontaktujte-nas