Plazmové čističe

Ionizácia vzduchu je proces, pri ktorom je vzduch obohacovaný zápornými iónmi (anióny) tvorených molekulami kyslíka (O2-). Zvýšené množstvo záporných iónov výrazne zlepšuje kvalitu vzduchu, pretože anióny potláčajú výskyt mikróbov, plesní a ďalších patogénov, a tiež pomáhajú eliminovať vzduchom roznášané mikročastice a nečistoty, dym a zápachy. V prírode sa zvýšený podiel aniónov vyskytuje napríklad v soľných jaskyniach, pri morskom pobreží, a tiež vo vzduchu po búrke, kedy je vzduch čistejší a ľahšie sa vdychuje. Ionizáciou vzduchu dochádza k následnému odovzdaniu záporného elektrického náboja mikroskopickým nečistotám vznášajúcim sa vo vzduchu, čím sa tieto zhlukujú a následne sa ľahšie odstránia zo vzduchu, ktorý vdychujeme.

Ionizátory vzduchu sú elektronické zariadenia vytvárajúce prúd iónov, čím menia kvalitu ovzdušia vo svojej blízkosti. Často sú ionizátory doplnené o rôzne typy filtrov, a prípadne UV lampy, ktorých účinkom je dosiahnutá vysoká úroveň čistenia vzduchu, a preto sa takéto prístroje nazývajú čističky vzduchu. Medzi najrozšírenejšie typy filtrov patria: elektrostatický, fotokatalitický TiO2, uhlíkový, HEPA a vodný filter.

1 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie